SRTH autó

(Veszprém, 2013.07.15. 15:49)

Kettő SKODA Fabia S2000 a dobogón

Kettő SKODA Fabia S2000 a dobogónA hétvégén óriási küzdelem folyt az Magyarország Országos Rallye Bajnokság abszolút I. helyezéséért, ahol a SKODA Fabia Super 2000-es versenyautóval versenyző Herczig-Bacigál páros végül az utolsó gyorsasági szakaszon 1,1 másodperccel lemaradva a 2. helyen futott be a célba.

Herczig Norbit kérdeztük, milyen érzésekkel zárta le az idei 3. ORB futamot?

„Minden túlzás nélkül mondhatom, hogy fordulatos, és meglepetésekkel teli futamon vagyunk túl.

A BRR csapat (szerviz csapatunk) 3 db SKODA Fabia Super 2000-es versenyautóval rajtolt el a XX. Veszprém Rallyen, melyek közül az 1. SKODÁT egy osztrák fiatal tehetség, Chris Burgger (17 éves), a 2. SKODÁT Hank Lategan (18 éves) fiatal tehetség vezette. Róluk a futam rajtjáig én is csak annyit tudtam, hogy szervizcsapatunk vezetője, Raimund Baumschlager nagy reménységgel tekint rájuk.

Ma viszont már mindannyiunk nevében mondhatom, hogy a feltételezés, miszerint a jövő nagy reménységeivel versenyezhettünk, tökéletesen bebizonyosodott.

Lateganék az abszolut III. helyre vezették be autójukat, Bruggerék pedig (akinek a XX. Veszprém Rallye volt élete 2. versenye) az abszolut 9. helyen végzett.

Mind a kettő versenyzőpáros óriási meglepetés volt mindannyiunk számára.

Nagyon büszkék vagyunk rájuk, és úgy sejtem nagy jövő áll előttük, sokat fogunk még hallani róluk.

A 3. SKODÁT Igor navigálásával jómagam vezettem. A mi versenyzésünk csak úgy, mint a fiatal tehetségeké kiegyensúlyozott volt az egész hétvégén. A BRR fantasztikus szervizhátterével mind a három SKODA technikai „zűröktől” mentesen futott. Nekünk is csupán egyetlen defektünk volt a 2. versenynap 1. gyorsasági szakaszán. Több-kevesebb sikerrel ezt a néhány másodperces hátrányt igyekeztünk ledolgozni egész nap, melyből a legpontosabb navigáció, és vezetéstechnika ellenére is az legvégére 1,1 másodperc megmaradt.

Ennek az eredménynek nagyon örülünk, hiszen az év végi abszolút pontozáshoz nagyon értékes pontokat szereztünk, így a minimális hátrány ellenére is pozitív érzésekkel zártuk a versenyt.”